Cilt Bakımı - Dr Gülfer İNCİ - İstanbul

Güzellik denilince ilk akla gelen yüz güzelliği ve cilt güzelliğidir. Sadece estetik açıdan değil, sağlık açısından da cildimizin temizlik ve bakımına özen göstermek yaşımız ilerledikçe oluşacak kırışıklıklar ve deformasyon gibi problemlerin önlenmesi bakımından çok faydalıdır. Aksi takdirde UV ışınları, makyaj, serbest radikaller, sigara, stres, hava değişimleri ve yanlış beslenme cildimizi olumsuz yönde etkiler ve genç yaşta olmamıza rağmen yorgun ve solgun görünmemize neden olur.

Cildimizin canlılığı, parlaklığı ve diriliği en önemli sağlık göstergelerindendir. Dolayısıyla 20’li yaşlardan itibaren her kişinin temizlik, bakım ve koruma amaçlı olarak ayda ortalama bir kez cilt bakımı yaptırması çok faydalıdır.

Cilt bakımı yaparken doğru ürün seçimi çok önemlidir ve klinik bakımlarda cildin ihtiyacına, problemlerine yönelik bakım planlanmalıdır. Bu yüzden hangi ürünün kullanılacağına karar verebilmek için bakıma başlamadan önce kapsamlı bir cilt analizi yapmak gerekir. Böylece yağ, nem ve elastikiyet oranı göz önünde bulundurularak cildin yağlı, kuru, normal olgun ya da hassas olduğuna karar verilir. Burada unutulmaması gereken şey cilt yaşı her zaman esas yaşımızla doğru orantılı olmayabilir.

Cilt bakımı yaklaşık 1-1,5 saat sürer ve bu süre içinde sırası ile temizleme, peeling, ozon, oksijen uygulama ,ürün yedirme, maske, yüksek frekans ve yüz nemlendirme işlemleri uygulanır. Bu uygulamalar ile cilt temizlenir tıkalı gözenekler açılır, kan dolaşımı hızlandırılır nem depo edici ve hücre yenileyici işlemlerle taptaze canlı bir görünüm ortaya çıkar.

0 Comments

There are no comments yet

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir