Dudak Dolgusu - Dr Gülfer İNCİ - İstanbul

Dudak dolgusu, kişilerin estetik görünen dudaklara sahip olmasını sağlayan dermatolojik bir uygulamadır. Uygulanması sonrasında elde edilen sonuçlar hem belirgin hem de çok hızlı olur. Temel olarak dudaklara dolgunluk kazandırmak ve kontürlerinin belirginleşmesini sağlamak için dudakların içine ve çevresine dermal dolgular enjekte edilmesi işlemidir.

Dudaklar tarih boyunca kadınlarda güzelliğin simgesi olmuştur. Sosyal yaşam içerisinde dudakların belirginleştirilmesi, kozmetikler ile belirgin hale getirilmesi estetik ve feminen görünüm açısından oldukça önemlidir. Dudaklar bazen doğuştan ince yapılıdır, bazen de yaşlandıkça incelir ve dolgunluğunu kaybeder. Dudakları biçimlendirmek ve kalınlaştırmak için uygulanan dudak estetiği için iyi sonuç veren bir uygulama, hyalüronik asit içeren dolgu maddeleri uygulamalarıdır. Hyalüronik asit, vücut dokularında bulunan mevcut yapı taşlarından biridir. Vücutta zaten bulunan bir madde olduğu için, hyalüronik asit enjeksiyonları genellikle istenmeyen reaksiyonlara sebep olmaz.

Dudak Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Dudak dolgusu uygulaması ortalama 15-20 dakika sürer. Dolgu maddesi çok ince bir iğneyle veya kanul ile cildin içine enjekte edilir. Uygulama yapılmadan önce dudak bölgesine anestezik krem uygulanır. Kişi, uygulama sonrası günlük hayatına dönebilir. İlk kez uygulanıyorsa 2 hafta sonra tamamlayıcı bir uygulama daha gerekebilir. Kalıcılık süresi dolgunun konsantrasyonu ve kişinin cilt yapısına göre ortalama 12-18 aydır. Hyalüronik asitle yapılan dolgu işlemiyle ince dudak yapısı dolgunlaştırılır ve dudaklardaki asimetriler düzeltilebilir. Dudak kontürü yeniden belirlenebilir, hacmi artırılabilir, dudak köşeleri doldurularak şekillendirilir ve nemlenmesi sağlanır.

Dudak dolgu maddesi uygulaması bir enjeksiyon uygulamasıdır, bu yaklaşımla enjeksiyonlu işlemlerde görülebilen yan etkilerle karşılaşılabilir. Uygulama bölgesinde ödem, şişlik gibi etkiler ortaya çıkabilir. Bu etkiler kısa sürede ve ilave tedaviye gerek duyulmadan iyileşecektir.

Dudak dolgu maddesi uygulama sonrası kişi sosyal hayatına hemen dönebilir, bunun yanında bazı uyarıların dikkate alınması gereklidir. Uygulama sonrasında dudaklarda belirginleşme ve ödem oluşacaktır. Ödem ve şişlik 1-2 gün içerisinde gerileyerek dudaklar normal görünümüne kavuşurlar. Uygulama sonrası 24 saat çok sıcak ve soğuk sıvı alınmaması, dudaklara çok sıcak ve soğuk temasından kaçınılması gerekir.

Bakırköy Dudak Dolgusu uygulamalarımız için bizimle (+90) 545 412 4345 nolu telefondan iletişime geçebilir. Kliniğimizi ziyaret ederek dudak dolgusu fiyatları ve uygulamaları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Daha Fazla Bilgi Alın

Dudak Dolgusu ile ilgili bilgi almak için (0212) 660 5662 veya (+90) 545 412 4345 numaralarımızdan bize ulaşabilir ya da Bakırköy’de bulunan kliniğimizi ziyaret edebilirsiniz.

Randevu Formu