Kırışıklık Tedavileri - Dr Gülfer İNCİ - İstanbul

Kırışıklıklar, yaşın ilerlemesi ile cildin kollojenini kaybetmesi  sonucu oluşur. gevşemiş sıkılığını kaybetmiş olan cilt kırışmaya başlar.,  Ne yazık ki  çocuklukta ve ilk gençlikte dikkatimizi çekmeyen çizgiler, kırışıklıklar belli bir yaştan sonra daha çok gözümüze çarpıyor, sinirimizi bozuyor. Ancak şunu da belirtmek gerekiyor ki kırışıklıkların sorumlusu sadece ilerleyen yaş değil. Bazı kişilerde ilk kırışıklıklar henüz 20’li yaşların başında görülmeye başlarken, bazıları ise 30’larında bile imrenilecek kadar pürüzsüz ve gergin bir cilde, hatta göz çevresine sahip oluyorlar.

Deri vücudumuzun en büyük organı olmasının yanında, ayrıca dış dünya ile görsel iletişimimizi sağlayan ve karşımızdakinin hakkımızdaki ilk izlenimlerini belirleyen en önemli unsurlardan biridir. Cildimiz özelliklede yüzümüz bizim en değerli iletişim aracımızdır.

Bilimsel çalışmalar kırışıkların oluşumunda üç faktörün etkili olduğuna işaret ediyor.

1.) Genetik mirasınız: Cildinizde ilk kırışıkların ne zaman ortaya çıkacağı ve ne kadar yoğunlukta olacağını belirleyen başlıca faktör, genetik etkenleriniz. Yani annenizde kırışıklıklar geç yaşta kendini göstermeye başlamışsa, bu sizin şanslı olduğunuzu gösteriyor.

2.) Çevresel etkenler: Güneş ışınları, kuru hava, sigara tüketimi, alkol kullanımı gibi pek çok çevresel faktör de cildin nasıl yaşlanacağını ve hangi tür kırışıkların oluşacağını belirliyor.

3.) Bakım: Doğru ürünlerle düzenli olarak uygulayacağınız bakımlar cildinizin pürüzsüz ve gergin kalmasını sağlarken, kırışıklıkların geç oluşmasına da katkıda bulunuyor.Dr.gülfer İnci kliniğin  amacı, kırışıklık problemi olan ve sağlıklı bir cilt görünüme sahip olmak isteyenlere; bilimsel uygulamalar kapsamında doğru ve etkin tedaviyi düzenlemektir.. Temel ilkemiz doğru hasta doğru teşhis ve doğru tedavidir.

Daha Fazla Bilgi Alın

Kırışıklık Tedavisi ile ilgili bilgi almak için (0212) 660 5662 veya (+90) 545 412 4345 numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.