Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği - Dr Gülfer İNCİ - İstanbul

Ameliyatsız  Göz Kapağı Tedavisi Nedir?

Özellikle çevre dokulara zarar vermemesi nedeniyle göz çevresinde bu tedavi uygulanmaktadır. Göz kapağındaki sarkma torbalanma ve kırışıklıkların giderilmesinde kullanılır. Ayrıca göz etrafındaki siğil, ben, leke ve yara izlerinin giderilmesinde kullanılmaktadır.

Ameliyatsız  Kapak Uygulaması Nasıl Yapılır?

 Lokal anestezik kremler kullanılarak cilt uyuşturulur. Ameliyat ortamı gerekmez. Uygulama sonrası mutlaka verilen ilaçlar düzenli kullanılmalıdır. Temizlikte bebek sabunu kullanılabilir. Tedavi uygulanan bölgede ilk hafta kabuklanma olmaktadır. Bu kabuklar 7-10 gün içinde düşer altından pembe sağlıklı deri çıkar mutlaka bu bölge fondötenle veya kapatıcı güneş kremleriyle ile kapatılıp güneşten korunmalıdır.

Ameliyatsız  Kapak Uygulaması Kimlere Uygundur?

Göz kapaklarında veya tüm yüz bölgesinde yaşlılık belirtileri olup ameliyat olmak istemeyen, sosyal hayattan çok uzak kalmak istemeyenler, kanama sıkıntısı olabilecek ameliyata uygun olmayan kişiler için uygundur. Genç yaş grubunda da kullanılabilir.

Ameliyatsız  Kapak Uygulaması Kimlere Uygun Değildir?

Kronik cilt hastalığı ve otoimmun hastalıkları olanlara uygulanmaz.

Tedavi Yöntemi 

Ameliyatsız göz kapağı tedavisinde hastanede kalma gereksinimi bulunmamakta, dikiş izi ya da kanama olasılığı mümkün olmamaktadır. Bu nedenle hastalar tarafından yoğun olarak tercih edilmekte ve güvenle uygulanmaktadır.

Hasta genel anesteziye maruz kalmaz. Sadece anestezik etkisi bulunan krem ilgili bölgeye uygulanır ve bölgenin uyuşması hedeflenir. Ardından cihaz yardımıyla lazer atışı gerçekleştirilmektedir. Herhangi bir kesi uygulanmamakta, dikiş atılmamaktadır. Tedavinin uygulandığı bölgede kabuklanma oluşur. 7-10 gün arasında bu kabuklanma da ortadan kalkar ve yenilenen deri ortaya çıkar.

Bu süreçte hastanın doktor tarafından verilen ilaçları kullanması ve fondöten ya da güneş kremiyle uygulama bölgesini güneş ışınlarından koruması gerekmektedir. Bu şekilde ileride oluşabilecek istenmeyen izlerin de önüne geçilmekte ve tedavi süreci tamamlanmaktadır.

Tedavi hastanın cilt yapısına ve sorununa bağlı olarak 1-3 seans arasında uygulanmaktadır.

Uygun Hasta Profili 

Ameliyatsız göz kapağı cerrahisi, yaşlanmanın etkilerini azaltmak isteyen hastalar tarafından kullanılmaktadır. Bunun dışında estetik nedenlerle de bu tedavi yöntemini tercih eden hastalar olmaktadır. Göz kapağı düşüklüğü, göz altlarındaki torbalanmalar, göz çevresi kırışıklıkları, kaz ayakları, siğiller, kötü huylu olmayan benler, derin olmayan yaralar ameliyatsız göz kapağı tedavisine uygundur.

Ameliyatsız göz kapağı cerrahisi, yukarıdaki şikayetleri olan ve cerrahi işlemlerden çekinen hastalar için uygun bir tedavi yöntemidir.

Ameliyatsız Göz Kapağı Cerrahisinin Avantajları

  • Genel anestezi uygulanmaz.
  • Tedavi sırasında ağrı-acı hissedilmez.
  • Kesi yapılmaz, dikiş atılmaz.
  • Pansuman gerektirmez.
  • İyileşme süreci kısadır.
  • Gündelik hayatın devamına engel değildir.
  • Sarkan deri nedeniyle oluşan görme kaybını ortadan kaldırır.

Daha Fazla Bilgi Alın.

Ameliyatsız Göz Kapağı Cerrahisi ile ilgili bilgi almak için (0212) 660 5662 veya (+90) 545 412 4345 numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.