Kırışıklık Tedavisi Uygulamaları - Dr Gülfer İNCİ - İstanbul

Botilinum Toksin en kolay ve en hızlı kırışıklık yok etme yöntemidir…

Anlınızdaki çizgilerden mi şikayetçisiniz?

Ya da kaşlarınızın düşük olmasından…

Peki kaşlarınızın arasındaki çizgiler ifadenizi kızgın mı gösteriyor?

İfadeleriniz ve gülümsemenizi Botilinum Toksin ile özgürleştirebilirsiniz…

Botilinum Toksin nedir?

Botoks Clostridum Botulinum adlı bakteri toksininden üretilmiş, doğal ve saf proteindir.

Zamanla yüzde oluşmuş hareketli kırışıklıkları, çizgileri azaltan basit cerrahi olmayan bir uygulamadır. Kısaca en kolay ve en hızlı kırışıklık yok etme yöntemidir. Yüz mimiklerimizi yıllarca kullanmamızdan dolayı ortaya çıkan cilt yüzeyindeki bu kırışıklıkları azaltmak ve yumuşatmak Botilinum Toksin uygulaması ile mümkün. Botilinum Toksin’in etkisi uygulandığı bölge ile sınırlıdır, vücut içerisinde dolaşmaz.

On dakika gibi kısa bir sürede uygulanır ve kırışıklıklarınız yaklaşık 10 gün içerisinde azalır, etkisi kişiden kişiye değişmekle beraber ile 4-6 aya kadar kalır.

1. Botilinum toksin  hangi bölgelere uygulanır?

Günlük ifadelerimizde sıklıkla kullandığımız mimik kaslarının hareketine bağlı olarak etkilenen alın bölgesi, kaş arası, göz çevresi çizgileri bu uygulamaya iyi cevaplar verir. Bunun dışında aynı zamanda üst dudak bölgesi ve boyun çizgileri de tedavi edilebilir.

2. Yüz dışında vücutta hangi bölgelerde kullanılır?

El, ayak ve koltuk altı bölgelerinde aşırı terleme (Hiperhidroz) tedavisinde de Botilinum toksin kullanılmaktadır.

3. Uygulama nasıl yapılır?

Doktorunuz uygulama için en iyi bölgeyi tespit eder. Kişinin hassasiyetine göre anestetik krem veya buz kompresi uygulanabilir. Kırışıklığa yol açan kasların içine ince uçlu enjektörlerle enjeksiyon yapılır. Uygulama süresi 10 dakikadır.Uygulama esnasında az ve kısa süreli batma hissi olur. Ancak işlem bittiğinde ağrı kalmaz.Etkisi 4-6 ay kadar sürmektedir. Tekrar edildiğinde bu sürenin uzadığı görülür.Kolay ve hızlı olduğu için iyileşme süreci gerektirmez. Bu da kişilerin günlük yaşamlarına ve iş hayatlarına hemen dönmelerini sağlar.

4. Yan etkisi var mıdır?

Herhangi bir zararı yoktur. Çok nadir olarak baş ağrısı yanlış yere enjeksiyon sonucu geçici olarak göz kapağı düşüklüğü görülebilir. Enjeksiyon uygulanan yerlerde hafif kızarıklıklar olabilir. Makyaj ile kapatmak mümkündür.

5. Uygulamaya devam edilmediğinde kırışıklıklar artar mı?

Hayır artmaz. Kaslarıon hareketi tedavi öncesi dönemine döner. Ancak etki geçse dahi ,mimik kırıklıkları eskisinden daha iyi durumdadır. Gerekli oldukça yapıldığında cildi gençleştirir. Bu da kalıcılığının göstergesidir.

Daha Fazla Bilgi Alın.

Botilinum Toksin Tedavisi ile ilgili bilgi almak için (0212) 660 5662 veya (+90) 545 412 4345 numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.