Yüz Gençleştirme Yöntemleri - Dr Gülfer İNCİ - İstanbul

Cildimiz Neden Yaşlanır?

Yaşla birlikte hormonların azalması, hava kirliliği, aşırı güneşlenme, sigara içme, sağlıklı beslenmeme, stres, cilde gereken bakımın yapılmaması cildimizin yaşlanmasına, kırışıklıkların oluşmasına, zamanla elastikiyetinin kaybolmasına, güneş lekeleri veya yaşlılık lekelerinin çıkmasına neden olur.

Tedavi Yöntemleri:

Yüz gençleştirme tedavileri doktorunuzun muayenesi sonucu cildinizde varolan probleme yönelik uygulanır.Bu tedaviler ;Fractional Lazer, Dermaroller, Altın İğne, PRP, High Dancity Focus Ultrason (Hi-Fu), Endopeel, Fibrocell, Botilinum toksin uygulamalar, Dolgu uygulamaları gibi çok farklı yöntemlerle  olabilir.

Dolgu (Çapraz bağlı Hyaluronik Asit)

Cilde hem hacim vererek hem de kırışıklıkların içini doldurarak etkili olur. Özellikle burundaki şekil bozukluklarında,dudağın hacimlenmesinde ,orta yüz çöküklüklerinde,çene hattının belirlenmesinde,göz altı çukurlarında  göz kenarındaki ince çizgiler ve dudak üzeindeki ince çizgilerin giderilmesinde oldukça sık kullanılan bir yöntemdir.. Cildimizin doğal yapısında zaten hyalüronik asit bulunduğundan ürün vucuda dosttur.Alerji riski taşımaz. Yapılır yapılmaz hemen etkisini gösterir. 6 ay, 1 yıl ve 1,5 yıllık kalıcılığı olan ürünler kullanılabilir.

Fractional Lazer

Yüzdeki ince veya kalın kırışıklıklar, elastikiyetini kaybetmiş doku ve yüzdeki sarkmalarda tercih edilir. Yeni kollajen yapımını uyararak cildi yeniler. Fraxel, Fractional CO2 Lazer SmartXide DOT bunlardan bazılarıdır. Tedavi sonunda kırışıklıklar, lekeler ve sarkmalarda belirgin düzelmeler görülür. Uygulama sonrasında 3-4 gün süren hafif bir kızarıklık dışında herhangi bir rahatsızlık vermez. 2-4 hafta aralarla 4-6 seans olarak planlanır.Etkisi çok uzun sürelidir.

HI-FU Focus Ultrason

Ameliyatsız yüz germe konusunda en son teknolojilerden biridir. Ciltteki ince çizgiler, ağız kenarındaki sarkma ve boyundaki elastik doku gevşemelerinde tercih edilir. Ulthera, Hi-Fu Ultrason bu teknolojilerden bazılarıdır. Cildin alt tabakasında termal zonlar oluşturarak cildi ısıtır, kollajenin boyunun kısalmasına ve yeni kollajen sentezine neden olarak etkisini gösterir. Uygulama süresi 45 dakikadır. Uygulama sonunda cilt daha gergin ve parlak gözükür. İşlem sonrasında herhangi bir kızarıklık ve ağrı şikayeti olmaz. 3 ay sonrasında sarkmalarda ameliyatsız belirgin düzelmeler olur. Etkisi çok uzun sürelidir.

PDO-PCL İP UYGULAMALARI

Kaş düşüklüğü, badem göz estetiği yüzdeki sarkmalar ve ince çizgilerde, boyundaki sarkma ve ince çizgilerde, yüz germe (facelift) amacıyla kullanılır. Ameliyatlarda kullanılan, zamanla vücuttan eriyip atılan polydioxanone ve polikaprolakton olmak üzere  iki çeşit ip uygulanır.Polydioxanone ipler kalıcılığı 18-24ay kalıcılık sağlarken polikaprolakton içeren ipler 2-3 yıl kalıcılık sağlar.. Lokal anestezi ile yapılır. Etki süresi 24ay -48ay arasında değişir.

FİBROSELL UYGULAMALAR

Ciltteki kırışıklıklarda, akne izleri, su çiçeği izi, yanık izlerinde, dudakların dolgunlaştırılmasında tercih edilir. Kök hücre özelliğine sahip kulak arkasından cilt biyopsisi şeklinde alınan hücreler özel bir ortamda kültüre edilerek ciltteki problemli bölgelere uygulanır. 3 hafta ara ile 3 seans yapılır. 2.uygulamadan sonra etki görülür. 1 yıla kadar etkisi artarak devam eder. 4-5 yıl etkilidir.

Daha Fazla Bilgi Alın.

Yüz Gençleştirme Tedavisi ile ilgili bilgi almak için (0212) 660 5662 veya (+90) 545 412 4345 numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.