Lipoliz Tedavisi - Dr Gülfer İNCİ - İstanbul

Bölgesel yağ fazlalıklarını gidermek için son yıllarda Amerika’da ve Avrupa’da sıkça uygulanmaya başlayan lipoliz yöntemi popülaritesini gittikçe arttırmaktadır. Bu yöntemin mutlaka eğitimini almış uzman doktorlar tarafından yapılması gerekliliği birçok bilimsel kaynakta vurgulanmaktadır.

Lipoliz vücut ve yüz bölgesindeki yağ birikimlerini yok eden bir tedavi yöntemidir. Lipolizin en önemli özelliği ameliyat gerektirmeden yağlardan kurtulma olanağı vermesidir. Lipolizde soya lesitininden elde edilen phosphatildycholine maddesi kullanılmaktadır. Tıpta uzun süredir kolesterolün düşürülmesi, damar içi yağ plaklarının eritilmesi amacı ile kullanılan bu madde son yıllarda estetik amaçlı da kullanılmaya başlanmıştır. Fosfatidil kolin enjekte edildikten sonra yağ hücrelerde zarların geçirgenlikleri artar, bu durum bazen yağ hücrelerini tamamen deforme edip ortadan kaldırılması şeklinde bazen ise hücre zarının geçirgenliğini artırarak yağ içeriğinin dışarıya çıkartması şeklinde olur. Bu nedenle hücre zarındaki değişiklik ve erimeler sonucunda liposuctiona benzer bir etki elde edilebileceği gösterilmiştir. Yöntem LPG masajıyla desteklendiğinde şekillenme daha çabuk ve düzgün olmaktadır.

Lipoliz hangi amaçlarla kullanılır?

Lipoliz yağlanmaya bağlı şekil bozuklukları, selülit tedavisi, jinekomasti, lipom ve göz etrafındaki yağların giderilmesinde, gözaltı torbalanmalarında ve çene altı yağlanmalarında (gıdı) kullanılmaktadır. Ayrıca cerrahi yolla yağların emilmesinden sonra ortaya çıkabilen şekil bozukluklarının tedavisinde de uygulanabilir. Özellikle selülitin meydana getirdiği portakal kabuğu görünümünün yok edilmesinde çok etkilidir. Lipoliz enjeksiyonları kilo kaybı için sihirli bir ilaç gibi düşünülmemelidir. Ancak diyet veya fiziksel egzersiz ile azaltılamayan bölgesel yağlanma sorunlarında etkilidir.

Lipoliz hangi bölgelerde kullanılır?

Gözaltı, çene altı, kollar, karın, bel, kalça, basen ve bacak bölgesindeki bölgesel yağlanmaların yok edilmesinde uygulanabilmektedir. Dengeli beslenme uygulandığı ve egzersizle desteklendiği sürece sonuçlar kalıcıdır.

Lipoliz’in yan etkileri nelerdir?

Önemli bir yan etkisi bulunmamaktadır. Uygulama yapılan bölgede birkaç saat sonra sıcaklık hissi ve hassasiyet, bazen de morarmalar görülebiliyor. Ama bu etkiler birkaç gün içinde geçiyor. İlacın vücuda başka bir yan etkisi yok.

Kaç seans uygulanmalıdır?

Uygulanacak kişinin sorununa ve verilecek ilaç dozuna bağlı olarak, seans sayısı değişir, ortalama 3-6 seans olarak ifade edilebilir. İlk seansın sonuçları ise 2-3 cü haftadan sonra görülmeye başlar, ama erime çok daha uzun süre devam eder.

Dikkat edilmesi gereken diğer hususlar nelerdir?

Lipoliz ile birlikte kişi genel vücutta kilo kaybı istiyorsa, sağlıklı bir beslenme ve diyet yapması gerekir, çünkü bu yöntem genel vücutta kilo kaybından çok bazı bölgelerde yerleşen yağ fazlalıkların giderilmesinde ve azaltmasında uygulanır.

Daha Fazla Bilgi Alın.

Burun Dolgusu ile ilgili bilgi almak için (0212) 660 5662 veya (+90) 545 412 4345 numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.